Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla

Dzisiaj o godz. 14.30 różaniec i o godz. 15.00 nabożeństwo popołudniowe.

W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i Mszę św. w intencji czcicieli. Prosimy dzieci pierwszokomunijne o przyjście w swych strojach. Jeśli ktoś chce złożyć votum Matce Bożej, może to uczynić w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Do koszyczka przy ołtarzu maryjnym, przed nabożeństwem, będzie można złożyć swoje intencje. 

W przyszłą niedzielę:

  • msze św. o godz. 8.00, 10.30, 16.00;
  • po porannej Mszy św. modlitwy FZŚ;
  • różaniec o godz. 14.30;
  • nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Msze św. transmitowane przez Internet są tylko w niedziele o godz. 10.30.

Sakrament pokuty pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Kancelaria parafialna, w czasie wakacji, czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św.

Na stołach prasowych wyłożona jest prasa katolicka i informator parafialny; „Gość Niedzielny”
w prenumeracie wyłożony jest na stole przy konfesjonale, przy ambonie.

Dziękujemy za ofiary złożone przy wyjściu z kościoła w ramach kolekty oraz ofiary indywidualne składane przy różnych okazjach i wpłacane na konto parafialne.

W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża numer 6, zelator: Krystyna Hanusek.

W dniach 20-22 sierpnia odbędzie się kolejna diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ma ona formę sztafety. Nasza grupa idzie w czwartek 20 sierpnia z Kamieńca do Tworoga. Zapisy w naszym dekanacie do 9 sierpnia w parafii św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach. W pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby do 60. roku życia. Nieletni mogą wziąć udział w pielgrzymce wyłącznie pod opieką rodzica/opiekuna prawnego.

Zapowiedzi przedmałżeńskie: Anna Kowol z Ostropy i Denis Kurcz z Ostropy – zap. I.

Rada dzielnicy Ostropa informuje, że rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Gliwicach. Nabór wniosków na inwestycje w naszej dzielnicy można składać od 13- 27 lipca. Zapraszamy z pomysłami mieszkańców do siedziby rady. (biblioteka)

Zachęcamy do zapisywania się do naszej grupy modlitewnej „SMS modlitwa” oraz do składania swoich intencji sms-em. Nr tel. +48 571 350 951. Obecnie w grupie modli się 237 osób.

Dyżur Caritas – kontakt telefoniczny: 504 849 482.

Wednesday the 15th. Parafia Ostropa.