Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla

Dziękujemy za ofiary złożone przy wyjściu z kościoła w ramach kolekty, a także za ofiary indywidualne składane przy różnych okazjach i wpłacane na konto parafialne.

 

Od poniedziałku do soboty sprawowane będą Msze św. w intencji rodzin, które co roku odwiedzamy w domach – według podanego harmonogramu. Zapraszamy do udziały we Mszy św. reprezentantów rodzin, którzy po Mszy św. otrzymają specjalne błogosławieństwo oraz zabiorą ze sobą obrzęd kolędy do zrealizowania w rodzinie (modlitwy, woda święcona, kreda, kadzidło i mirra). Obrzęd ten można przeprowadzić w danym dniu po powrocie z kościoła lub w tzw. niedzielę kolędową 17.01.

 

W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 16.00. Kolekta przeznaczona będzie na Misje. Niektóre części Mszy św. będą w języku łacińskim. Prosimy, żeby w swoich modlitewnikach „Droga do nieba” już wcześniej znaleźć i przygotować sobie do wspólnego śpiewu modlitwę „Pater noster” – „Ojcze nasz”. W tym dniu będziemy także błogosławić wodę, kadzidło i kredę.

 

W sobotę o godz. 8.00 sprzątanie kościoła; do pomocy prosimy rodziny z ul. Daszyńskiego 591-657 (numery nieparzyste).

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego:

  • Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00 (transmisja przez Internet); 11.30; 16.00;
  • nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

 

Kancelaria parafialna, z racji ferii zimowych, czynna od poniedziałku do piątku, bezpośrednio po wieczornej Mszy św.; w środę, z racji uroczystości, kancelaria będzie nieczynna.

 

Sakrament pokuty pół godziny przed każdą Mszą świętą.

 

W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża numer 10, zelator: Rita Kubica.

 

Zachęcamy do zapisywania się do naszej grupy modlitewnej „SMS modlitwa” oraz do składania swoich intencji sms-em. Nr tel. +48 571 350 951. Obecnie w grupie modlą się 242 osoby.

 

Dyżur Caritas – kontakt telefoniczny: 504 849 482.

 

Obostrzenia dotyczące naszego kościoła na czas pandemii koronawirusa:

  1. Zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami, na terenie Diecezji Gliwickiej obowiązuje dyspensa od niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla: osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem.
  2. W kościele może przebywać równocześnie 97 osób, zachowujemy odpowiedni dystans.
  3. W kościele wszyscy wierni uczestniczą w maseczkach lub przyłbicach, które zasłaniają usta i nos.
  4. Transmisja Mszy św. przez Internet – w niedziele o 10.00 i w tygodniu Msza św. wieczorna.
  5. Komunia św. udzielana jest na rękę; osoby przyjmujące Komunię św. do ust przychodzą na końcu procesji.
  6. Odwiedziny chorych zgłaszamy indywidualnie u księży.
  7. Na czas nieokreślony zostają odwołane wszystkie spotkania grup parafialnych: kandydaci do bierzmowania, ministranci, marianki, animatorzy, III Zakon, katecheza biblijna dla dorosłych i inne;
  8. W zależności od ilości uczestniczących we Mszy św., możliwa jest zmiana harmonogramu odprawiana Mszy św. w niedziele.
Saturday the 16th. Parafia Ostropa.