Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla

Poniedziałek 11.02. NMP z Lourdes (biały)

Czyt.: Rdz 1, 1-19; Mk 6, 53-56

15.15 Różaniec.

15.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

16.00 1) Z okazji Światowego Dnia Chorych w intencji chorych naszej parafii. 2) Za ++ żonę Łucję Urbanek, brata Józefa, Elżbietę i Jana Kożuszek, rodziców z obu stron, pokrew. 

 

Wtorek 12.02. Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Rdz 1, 20-2, 4a; Mk 7, 1-13

6.30 Różaniec.

7.00 1) Za ++ matkę Augustę Mainusch w rocz. ur., ojca Pawła, brata, bratową, rodziców z obu stron, pokrew., dwczc. 2) Za ++ męża Andrzeja Buc w rocz. ur., rodziców i brata Janusza. Po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Środa 13.02.  Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Rdz 2, 4b-9. 15-17; Mk 7, 14-23

17.15 Różaniec.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

18.00 1) W intencji czcicieli MB Fatimskiej i św. Antoniego. 2) Z podziękowaniem za 25 lat działalności, z prośbą o dalszą opiekę Bożą. 3) Dziękczynna z ok. 60-tej rocz. ur. Bernarda, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizanta i rodziny.  

 

Czwartek 14.02.   Święto św. Cyryla i Metodego (biały)

Czyt.: Dz 13, 46-49; Łk 10, 1-9

6.30 Różaniec.

7.00 1) Za ++ rodziców Annę i Franciszka Jonda, teściów Wrona, dwczc. 2) Za ++ brata Bernarda Stiborskiego w XV rocz. śm., rodziców Michała i Teresę, teściów Elfrydę i Heinricha Hanke oraz Różę Stiborską zd. Ludwig.Po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Piątek 15.02.   Wotywna; o Duchu Świętym (czerwony)

Czyt.: Rdz 3, 1-8; Mk 7, 31-37

17.15 Różaniec.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

18.00 1) Za ++ Eleonorę Gillner w I rocz. śm., jej męża Gerharda, dziadków z obu stron, dwczc. 2) Dziękczynna z ok. 50-tej rocz. ur. Anny Kotlarek, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Jubilatki i rodziny. 3) Miesięczna za + Piotra Ludwig. 

 

Sobota 16.02.    Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Rdz 3, 9-24; Mk 8, 1-10

18.00 1) Za ++ męża Jana Jałowieckiego, ojca Eryka, teściów, pokrew. Hajok i Jałowiecki. 2) Dziękczynna z ok. ur., z prośbą o Boże bł., opiekę MB i zdrowie oraz za + męża Jerzego. 3) Miesięczna za + Karola Respondek.

 

Niedziela 17.02.  VI Niedziela Zwykła (zielony)

Czyt.: Jr 17, 5-8; 1 Kor 15, 12. 16-20; Łk 6, 17. 20-26

7.35 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8.00 Msza św. dwujęzyczna: Za ++ męża Alfreda Markiewka, rodziców Klarę i Józefa Górka, Marię i Pawła Markiewka, siostrę Gerdę, szwagra Wincentego, kuzynki Gonzalwę i Agritię Górka, pokrew.

9.30 Za ++ męża Jerzego Wojtaszczyk, rodziców Annę i Wiktora Wojtulek, Jadwigę i Jana Wojtaszczyk, siostry Marię i Cecylię, brata Jerzego, szwagrów Rudolfa i Jana, pokrew.

11.00 1) Dziękczynna z ok. 60-tej rocz. ur. Rainolda Górka, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, dary Ducha Św. i zdrowie dla Solenizanta i rodziny. 2) Dziękczynna z ok. 75-tej rocz. ur. Herberta Rzepka, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizanta i rodziny. (po mszy św. chrzest: Zofia Irena Lenard)

14.30 Różaniec.

15.00 Nabożeństwo popołudniowe.

16.00 Za ++ rodziców Cecylię i Jana Konieczny, Marię i Teodora Szombierskich, siostrę Krystynę.

Poniedziałek 18.02. Wotywna; o Duchu Świętym (czerwony)

Czyt.: Rdz 4, 1-15. 25; Mk 8, 11-13

17.15 Różaniec.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

18.00 1) Za ++ rodziców Ludwika i Jadwigę Kożuszek, ++ z pokrew. Kożuszek i Magiera, dwczc. 2) Za ++ Łucję Faber, rodziców, teściów, dziadków, szwagra Gabriela, Joachima Slupina, pokrew., dwczc. 3) Za + matkę chrzestną Jadwigę Kardasz.

 

Wtorek 19.02. Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Rdz 6, 5-8; 7, 1-5. 10; Mk 8, 14-21

6.30 Różaniec.

7.00 Dziękczynna z ok. ur. Dominika, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizanta i rodziny. Po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Środa 20.02.  Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Rdz 8, 6-13. 20-22; Mk 8, 22-26

17.15 Różaniec.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

18.00 1) Za ++ Zygmunta Góra, jego rodziców i rodzeństwo. 2) Za ++ męża Józefa Peszke, rodziców Peszke i Mika, brata Ewalda, Jadwigę i Gintra Mika, Agnieszkę i Piotra Peszke, Martę, Wernera, Pawła i Annę Passoń.  

 

Czwartek 21.02.   Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Rdz 9, 1-13; Mk 8, 27-33

6.30 Różaniec.

7.00 1) Za ++ rodziców Magiera i Klyszcz, męża Wilibalda, braci Jerzego i Józefa, siostrę Gertrudę, szwagrów i szwagierkę. 2) Za ++ rodziców Urszulę i Zygfryda Jonderko, ojca Wilibalda Klyszcz, ciocie, wujków, kuzynów i ojca chrzestnego.Po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Piątek 22.02.   Święto Katedry św. Piotra Apostoła (biały)

Czyt.: 1 P 5, 1-4; Mt 16, 13-19

17.15 Różaniec.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

18.00 1) Za ++ rodziców Julię i Jana Ludwig, Marię i Romana Burziński, siostrę Hildegardę, szwagra Jerzego, braci Gintra i Alfonsa, bratanicę Elżbietę, pokrew. 2) W intencji wnuków Szymona, Kamila, Maji i Dominika, z prośbą o zdrowie, opiekę Aniołów Stróżów i dary Ducha Św. dla nich i ich rodziców. 3) Miesięczna za + Piotra Ludwig.

 

Sobota 23.02.    Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Rdz 3, 9-24; Mk 8, 1-10

8.00 Sprzątanie kościoła: ul. Daszyńskiego 319B-379 (numery nieparzyste).

16.00 chrzest: Mateusz Buraczyński.

18.00 1) Za ++ ojca Alojzego Galonska, siostrę Urszulę, dziadków, rodziców chrzestnych, kuzyna Jerzego, dwczc. 2) Za ++ rodziców Marię i Anzelma Uwara, Leonię i Mieczysława Łuczak, dziadków, rodzeństwo, dwczc.

 

Niedziela 24.02.  VII Niedziela Zwykła (zielony)

Czyt.: 1 Sm 26, 2. 7-9. 12-13. 22-23; 1 Kor 15, 45-49; Łk 6, 27-38

7.35 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8.00 Za ++ rodziców Ingę i Oswalda Czypek, teścia Henryka Stebel, dziadków Górka i Czypek, ++ z rodzin Widera i Baluch, dwczc.

9.30 Za ++ Marię i Franciszka Dylong, siostrę Hildegardę Dziuba, dziadków, rodziców chrzestnych, pokrew., dwczc.

11.00 1) Za ++ rodziców Gertrudę i Paula Gilner, teściów Marię i Johana Heinze, ++ z rodzin Gilner i Heinze, dwczc. 2) Za ++ męża Huberta Gillner we wspomnienie 80-tej rocz. ur., rodziców, teściów, siostrę Marię, dziadków, krewnych, dwczc. 3) Za ++ ojca Jana Gacek, dziadków z obu stron. (po mszy św. chrzest: Dorota Katarzyna Synowiec)

14.30 Różaniec.

15.00 Nabożeństwo popołudniowe.

16.00 Dziękczynna z ok. ur. Teresy i Waldemara, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla całej rodziny.

Monday the 18th. Parafia Ostropa.