Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla

Poniedziałek 13.08. NMP z Fatimy (biały)

Czyt.: Ez 1, 2-5. 24-28c; Mt 17, 22-27

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 Nabożeństwo fatimskie i Msza św.: 1) W intencji czcicieli MB Fatimskiej i św. Antoniego. 2) Za ++ ciocię Martę Hajok, dziadków, rodzeństwo, kuzyna Antoniego, pokrew. Hajok i Świenty, dwczc. 3) Miesięczna za + Pawła Balcer.

 

Wtorek 14.08. św. Maksymiliana Marii Kolbego (czerwony)

Czyt.: Ez 2, 8-3, 4; Mt 18, 1-5. 10. 12-14

12.00 (w kościele św. Jerzego): Dziękczynna z ok. 25-tej rocz. ślubu Ireny i Stefana Szymurów, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Jubilatów i rodziny.

17.15 Różaniec.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Za ++ mamę Ziofię Dzimira w XII rocz. śm., ojca Jana Dzimira, męża Eugeniusza Hop, teściów Walerię i Andrzeja Hop, pokrew. 2) Za + Edeltraudę Szewioła w V rocz. śm., pokrew., dwczc.

 

Środa 15.08. Uroczystość Wniebowzięcia NMP (biały)

Czyt.: Ap 11, 19a; 12, 1. 3-6a. 10ab; 1 Kor 15, 20-26; Łk 1, 39-56

8.00 Za ++ córkę Urszulę, męża Józefa Konieczny, brata, bratanka, bratanicę, siostrzeńca, szwagra Alfonsa, syna Wiktora, rodziców, teściów, ++ z pokrew. Konieczny i Michalik, dwczc.

10.30 1) Dziękczynna z ok. 40-tej rocz. ur. Adama Raniowskiego, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizanta i rodziny. 2) W intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych.

16.00 Za ++ rodziców Różę i Mieczysława Śliwowski, męża Henryka Danisz, dziadków Józefa i Martę Golka, dziadków Józefa i Stanisławę Śliwowski, pokrew., d.w.cz.c.

 

Czwartek 16.08.  Wotywna; o Duchu Świętym (czerwony)

Czyt.: Ez 12, 1-12; Mt 18, 21-19, 1

17.15 Różaniec.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Dziękczynna z ok. 15-tej rocz. ślubu Joanny i Macieja Guła, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla całej rodziny. 2) Za + męża, ojca i dziadka Alfreda Markiewka we wspomnienie urodzin. 3) Miesięczna za + Małgorzatę Kuberską.  

 

Piątek 17.08. Uroczystość św. Jacka (biały)

 Czyt.: Iz 61, 1-3a; 2 P 1, 2-11; Mk 1, 14-20

6.20 Różaniec.

7.00 1) Za ++ rodziców Katarzynę i Teodora Jonda, ++ z pokrew. Różański i Jonda. 2) Za ++ rodziców rodziców Marię i Eryka Sobel, ciocię Hildegardę, dziadków Magiera i Sobel, pokrew., dwczc.Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Sobota 18.08.  Dzień powszedni (czerwony)

Czyt.: Ez 18, 1-10. 13b. 30-32; Mt 19, 13-15

12.00 Ślub rzymski: Michaela Lewandowska i Kamil Myl.

13.30 Dziękczynna za odebrane łaski z ok. 50-tej rocz. ślubu Mariana i Doroty, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Jubilatów i rodziny.

18.00 1) Za ++ rodziców Urszulę i Zygfryda Jonderko, ++ z rodzin Jonderko i Balcer. 2) Za ++ męża Adolfa Pfeiffer, córkę Stefanię, synową Joannę, rodziców Kałuża i Pfeiffer, 2 siostry, bratową, 3 braci, dwczc.

 

Niedziela 19.08.  XX Niedziela Zwykła (zielony)

Czyt.: Prz 9, 1-6; Ef 5, 15-20; J 6, 51-58

7.35 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8.00 Za ++ męża Rajnholda Friedek w IV rocz. śm., rodziców z obu stron, braci, szwagra, dwczc.

10.30 1) Dziękczynna z ok. 40-tej rocz. ur. Jarosława Dratnal, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizanta, żony i córki. 2) Dziękczynna z ok. 40-tej rocz. ur. Tomasza Hauser oraz 8-mej rocz. ur. Emilii, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantów i rodziny. 3) Dziękczynna z ok. 65-tej rocz. ur. Heleny Rzepka, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantki i rodziny. 4) Poweselna w intencji rodzin Lewandowski i Myl.

14.30 Różaniec.

15.00 Nabożeństwo popołudniowe.

16.00 Za ++ ojca Franciszka Michalik, dziadków, ++ z rodziny.

Thursday the 16th. Parafia Ostropa.