Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla

Plan śpiewania psałterzystek- marzec 2019

 

03.03.2019

10.03.2019

17.03.2019

24.03.2019

31.03.2019

So 18.00

 

Ela Goldmann

Magda Stan

Magda Stan

Kinga Święty

 

8.00

 

niemiecka

Paulina Ludwig

niemiecka

Patrycja Kampe

Patrycja Kampe

9.30

 

Paulina Ludwig

Krysia Szymura

Krysia Szymura

Paulina Ludwig

Magda Stan

11.00

 

Krysia Szymura

Patrycja Kampe

Ela Goldmann

Magda Stan

Kinga Święty

16.00

 

Magda Stan

 

Kinga Święty

Krysia Szymura

Ela Goldmann

Poniedziałek 25.03. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (biały)

Czyt.: Iz 7, 10-14; Hbr 10, 4-10; Łk 1, 26-38

8.20 Różaniec.

9.00 Za ++ matkę Gertrudę Różańską, ojca Georga, brata Teodora, babcie i dziadków z rodzin Jonda i Różański, ojca chrzestnego Paula Jonda, ciocie i wujków, dwczc.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

18.00 1) Za ++ rodziców Wieczorek i Byrski, siostry, braci, szwagrów, ++ z rodzin Wieczorek, Byrski i Chudoba. 2) Za ++ Jadwigę i Alojzego Hajok, synów Wincentego, Józefa, Jerzego i Franciszka, ++ z rodzin Hajok i Klyszcz, dwczc. 3) W intencji żyjących i za  ++ członków Róż Różańcowych.

 

Wtorek 26.03. Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Dn 3, 25. 34-43; Mt 5, 17-19

6.30 Różaniec.

7.00 1) Za + Aleksandra Wysockiego w I rocz. śmierci. 2) Za ++ Joachima Kałuża, rodziców Emanuela i Gertrudę Kałuża, teściów Elfrydę i Jana Hassa.Po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Środa 27.03. Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Pwt 4, 1. 5-9; Mt 5, 17-19

16.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania: 1) W intencji kandydatów do bierzmowania. 2) Dziękczynna z ok. 18-tej rocz. ur. Dawida Hassa, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św.

 

Czwartek 28.03.   Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Jr 7, 23-28; Łk 11, 14-23

6.30 Różaniec.

7.00 1) Za ++ ojca Szymona Gilner w 25-tą rocz. śm., matkę Katarzynę, pokrew., dwczc. 2) Za + za granicą Monikę Witig.Po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Piątek 29.03.   Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Oz 14, 2-10; Mk 12, 28b-34

17.00 Różaniec.

17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

17.45 Droga Krzyżowa i Msza św.: 1) Za ++ rodziców Różę i Walentego Jonda, ojca Wincentego Magiera, siostrę Anielę, szwagrów Janusza i Wernera, ciocię Marię Magiera, dziadków, pokrew. 2) Za ++ męża i ojca Piotra Baron we wspomnienie ur., rodziców Marek i Baron, pokrew. 3) Za ++ męża i ojca Ryszarda Buraczyńskiego, rodziców Brygidę i Gerarda Piec, teściów Natalię i Jana Buraczyńskich, dwczc.

 

Sobota 30.03.    Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Oz 6, 1-6; Łk 18, 9-14

13.00 chrzest: Tymon Ludwig.

18.00 1) Dziękczynna z ok. 65-tej rocz. ur. Łucji Magiera, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantki i rodziny. 2) Za ++ męża Jerzego Kuwaczka, rodziców Wiktorię i Rudolfa Mikosz, teściów Franciszkę i Tomasza Kuwaczka, brata Emanuela, szwagra Rainholda, pokrew. 3) Za ++ rodziców Józefa i Gertrudę Różańskich, Franciszka Makosz, męża Alojzego, szwagra Stefana, siostrzenicę i jej męża, ++ z pokrew. Różański, Makosz i Święty. 4) Za + wujka Arnolda Szepe (od Ingi i Waldemara).

 

Niedziela 31.03.  IV Niedziela Wielkiego Postu - Laetare (różowy)

Czyt.: Joz 5, 9a. 10-12; 2 Kor 5, 17-21; Łk 15, 1-3. 11-32

7.35 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8.00 Za ++ rodziców Józefa i Katarzynę Pietrzyk, braci Joachima i Gerarda, siostry Marię, Annę, Hildegardę, Różę i Rutę, 2 szwagrów, ++ z rodziny Pietrzyk.

9.30 1) Dziękczynna z ok. 6-tej rocz. ur. Emilki, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i Anioła Stróża, zdrowie i dary Ducha Św. dla całej rodziny. 2) Dziękczynna z ok. 5-tej rocz. ur. Wojciecha, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i Anioła Stróża, zdrowie i dary Ducha Św. dla całej rodziny. 3) Za + syna Fryderyka Puszer.

11.00 1) Za ++ rodziców Elfrydę i Henryka Kopia, Anastazję i Stanisława Gawliczek. 2) Za ++ rodziców Konstantego i Gertrudę Pisula, męża Huberta, teściów, siostrę Marię, dziadków, krewnych, dwczc. 3) Za + za granicą brata Pawła Hajok. (chrzest: Jakub Maksymilian Gmernicki)

14.30 Różaniec.

15.00 Gorzkie Żale.

16.00 Dziękczynna z ok. 90-tej rocz. ur. Huberta Henzel, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Jubilata i rodziny.

Poniedziałek 18.03. Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Dn 9, 4b-10; Łk 6, 36-38

17.15 Różaniec.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

18.00 1) Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Jonda, siostrę Anielę, brata, bratową, męża Helmuta, syna Edmunda Cieszowic, dwczc. 2) Za ++ ojca Teodora Galecka, wujków Henryka i Józefa, ciocie Krystynę, Gertrudę i Marię, ++ z rodzin Galecka i Gryszka. 3) Za ++ rodziców Gertrudę i Franciszka Makosz, teścia Jerzego Kampe, szwagrów Alojzego i Stefana, siostrzenicę Gabrielę i jej męża, dziadków. 4) Miesięczna za + Genowefę Wasilewską. 5) Za ++ Gertrudę i Józefa Kallnik, Gertrudę i Ryszarda Kijas, ++ z pokrew. z obu stron.

 

Wtorek 19.03. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP (biały)

Czyt.: 2 Sm 7, 4-5a. 12-14a. 16; Rz 4, 13. 16-18. 22; Mt 1, 16. 18-21. 24a

8.20 Różaniec.

9.00 1) Za wstaw. św. Józefa w intencji Zakładu Stolarskiego „Hanusek”, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o bezpieczną pracę dla pracowników i właścicieli, za ++ pracowników o życie wieczne oraz z podziękowaniem i z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie i Boże bł., z ok. urodzin. 2) Za ++ rodziców Edeltraudę i Herberta Langier, Marię i Edwarda Cencarek, szwagra Herberta, pokrew.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

18.00 1) W intencji ks. Józefa Kary (od FZŚ). 2) Dziękczynna z ok. 45-tej rocz. ur. Adama, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizanta i rodziny.

 

Środa 20.03. Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Jr 18, 18-20; Mt 20, 17-28

16.15 Różaniec.

16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza św. szkolna: 1) Za + ojca i dziadka Jana Pszczółka. 2) Za ++ męża i ojca Jerzego Kurpanik, rodziców Jadwigę i Reinholda Magiera, brata Bernarda Magiera, dziadków z obu stron, dwczc. 3) Za ++ rodziców Ottylię i Alojzego Schombierskich, Marię i Horsta Czeszowic, brata Józefa, dziadków Schombierski i Czeszowic, dwczc.

 

Czwartek 21.03.   Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Jr 17, 5-10; Łk 16, 19-31

6.30 Różaniec.

7.00 1) Dziękczynna z ok. 80-tej rocz. ur., z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantki i rodziny. 2) Za ++ żonę Edwardę i jej rodziców.Po mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Piątek 22.03.   Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Rdz 37, 3-4. 12-13a. 17b-28; Mt 21, 33-43. 45-46

17.00 Różaniec.

17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

17.45 Droga Krzyżowa i Msza św.: 1) Dziękczynna z ok. 45-tej rocz. ur., z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantki i rodziny. 2) Za ++ rodziców Marięi Józefa Kozubek, brata Zygfryda, dziadków Dylong i Kozubek. 3) Za ++ rodziców Szczecina i Ludwig, bratową, pokrew.

 

Sobota 23.03.    Dzień powszedni (fioletowy)

Czyt.: Mi 7, 14-15. 18-20; Łk 15, 1-3. 11-32

8.00 Sprzątanie kościoła: ul. Daszyńskiego 437-473A (numery nieparzyste).

18.00 1) Za ++ rodziców Annę i Alojzego Rusin, Jana, Agnieszkę i Monikę Górka, Franciszkę Dylong, Klarę Górka, Annę Marię i Gerharda Śmieja, dziadków, rodziców chrzestnych, pokrew. 2) Za ++ rodziców Łucję i Hieronima Ludwig, męża Henryka, teściów, brata Eryka, dziadków z obu stron. 3) Za ++ męża Adolfa Pfeiffer, córkę Stefanię, synową Joannę, rodziców Kałuża i Pfeiffer, 2 siostry, bratową, 3 braci, dwczc. 4) Za ++ Edeltraudę i Gintra Śliwa. (błogosławieństwo rocznych dzieci: Tymoteusz i Mia Śliwińscy)

 

Niedziela 24.03.  III Niedziela Wielkiego Postu (fioletowy)

Czyt.: Wj 3, 1-8a. 13-15; 1 Kor 10, 1-6. 10-12; Łk 13, 1-9

7.35 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8.00 Za + ks. Ryszarda Salańczyka w XI rocz. śmierci.

9.30 Msza św. rodzinna: 1) Za ++ męża Wiktora Rzepka, rodziców Klyszcz i Rzepka, siostrę Hildegardę, brata Wilibalda, ciocie Marię i Brygidę, pokrew. 2) Za ++ rodziców Otylię i Józefa Magiera, Helenę i Kazimierza Szymańskich, dziadków, pokrew.

11.00 1) Dziękczynna z ok. 65-tej rocz. ur. Weroniki Chudoba, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantki i rodziny. 2) Dziękczynna z ok. 50-tej rocz. ur. Józefa, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Jubilata na dalsze lata życia. 3) Dziękczynna z ok. 30-tej rocz. ur. Krzysztofa Szepe oraz z ok. przyjęcia chrztu św. Julii Joanny Szepe, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla całej rodziny. 4) Dziękczynna z ok. 85-tej rocz. ur. Gertrudy Polefka, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i zdrowie dla Solenizantki i rodziny.

14.30 Różaniec.

15.00 Gorzkie Żale.

16.00 Miesięczna za + Jerzego Majnusz oraz za ++ matkę Małgorzatę Majnusz, rodziców chrzestnych, dziadków, pokrew.

Dziękujemy za złożone ofiary w ramach kolekty przeznaczonej na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Przed kościołem, po Mszach św., zbiórka na cele duszpasterstwa młodzieży.

 

Zapraszamy dzisiaj o godz. 14.30 na różaniec i o godz. 15.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

W zakrystii odbieramy w prenumeracie Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej. Na stołach prasowych wyłożone są ulotki organizacji lub osób, na rzecz których można przeznaczyć 1% podatku.

 

Z tyłu kościoła można kupić wielkanocne świece Caristas w cenie 8 zł i 5 zł.

 

W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Dzień Świętości Życia). Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 służą marianki. W czasie Mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, która trwa przez 9 miesięcy, do Bożego Narodzenia i polega na codziennym odmawianiu w tym czasie modlitwy „Ojcze nasz” oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka poczętego i jego rodziców. Będzie można zabrać przyrzecznie duchowej adopcji osobom nieobecnym oraz chorym, którzy nie mogą przyjść do kościoła.

 

W poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 próba do bierzmowania w kościele.

 

W środę o godz. 16.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Iwaneckiego. W tym dniu nie będzie Mszy św. szkolnej i katechezy biblijnej dla dorosłych. 

 

W piątek o godz. 17.45 Droga Krzyżowa i Msza św. O godz. 19.00 w krypcie zapraszamy młodzież i dorosłych na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

W sobotę, po Mszy św., w salce nad zakrystią, kolejne spotkanie dla narzeczonych, w ramach nauk przedmałżeńskich.

 

W przyszłą niedzielę, w kancelarii, przyjmować będziemy wpłaty na prenumeratę na kolejny kwartał za: Gość Niedzielny – 65,00 zł i Mały Gość Niedzielny – 15,00 zł.

 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od 7.30-8.00 oraz we wtorek i czwartek od 16.00-17.00.

 

Sakrament pokuty pół godziny przed każdą Mszą Świętą. 

 

Zapowiedzi przedślubne:

  • Sylwia Stebel z Ostropy i Tomasz Lepiorz z Zawadzkiego – zap. II;
  • Monika Śliwa z Ostropy i Bartłomiej Bajon z Nieborowic – zap. II;
  • Kamila Majnusz z Ostropy i Mateusz Mandel z Sośnicowic – zap. II.

 

Zachęcamy do zapisywania się do naszej grupy modlitewnej „SMS modlitwa” oraz do składania swoich intencji sms-em. Nr tel. +48 571 350 951. Obecnie w grupie modli się 238 osób.

 

Caritas dyżuruje w pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 17.00-18.00 w domu parafialnym; kontakt w pilnych sprawach u osoby pod nr tel. 504 849 482.

Sunday the 24th. Parafia Ostropa.