Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla Miejsca charakterystyczne dla Naszego osiedla

Plan psałterzystów luty 2020

 

09.02.2020

16.02.2020

23.02.2020

So 18.00

 

 

Paulina Ludwig

Kinga Święty

8.00

 

Ela Goldmann

Patrycja Kampe

Marek Kaczmarek

9.30

 

Ela Szymura

Kinga Święty

Ela Szymura

11.00

 

Patrycja Kampe

Marek Kaczmarek

Ela Goldmann

16.00

 

Marek Kaczmarek

Ela Szymura

Paulina Ludwig

Poniedziałek 17.02.                                                                                              Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Jk 1, 1-11; Mk 8, 11-13

17.15 Różaniec.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Dziękczynna z ok. 70-tej rocz. ur. Krystyny Buraczyńskiej, z prośbą o Boże bł., opiekę MB Fatimskiej, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantki i rodziny. 2) Za ++ męża Jerzego Wojtaszczyk w V rocz. śm., rodziców, teściów, pokrew. 3) Za ++ rodziców Gertrudę i Józefa Górka, wujka Józefa Magiera, ++ z rodzin Górka, Magiera, Bonkosz i Grzesik, dwczc. 4) Miesięczna za + Hildegardę Ridzewską-Jonda.

 

Wtorek 18.02.                                                                                                      Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Jk 1, 12-18; Mk 8, 14-21

6.20 Różaniec.

7.00 1) Dziękczynna z ok. ur. Doroty, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantki i rodziny. 2) Za ++ Huberta Pszczółka i jego żonę Edeltraudę (od rodzin Szydło i Pietrzyk). 3) Za + Joannę Franecką (od koleżanek Teresy i Urszuli). Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Środa 19.02.                                                                                Wotywna; o Duchu Świętym (czerwony)

Czyt.: Jk 1, 19-27; Mk 8, 22-26

16.15 Różaniec.

16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.00  Msza św. szkolna: 1) Za ++ Jerzego Majnusz w I rocz. śm. oraz matkę Małgorzatę. 2) Dziękczynna z ok. 10-tej rocz. ur. Michała, z prośbą o Boże bł., opiekę MB i Anioła Stróża, zdrowie i dary Ducha Św. 3) Za ++ Łucję Faber, rodziców, teściów, dziadków, szwagra Gabriela, Joachima Slupina, pokrew., dwczc. 4) Za + Zbigniewa Bartkowiak (od sąsiadów).

 

Czwartek 20.02.                                            Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu (biały)

Czyt.: Jk 2, 1-9; Mk 8, 27-33

6.20 Różaniec.

7.00 Za ++ brata Bernarda Stiborskiego, rodziców Michała i Teresę oraz Różę Stiborską zd. Ludwig.

18.00 1) Za ++ męża i ojca Józefa Wieczorek, rodziców Mroncz i Wieczorek, rodzeństwo, pokrew. 2) Za ++ męża Józefa Peszke we wspomnienie ur., rodziców Peszke i Mika, brata Ewalda, Gintra i Jadwigę Mika, Piotra i Agnieszkę Peszke, ++ z rodziny Passoń, dwczc.

 

Piątek 21.02.                                                                                                        Dzień powszedni (zielony)

Czyt.: Jk 2, 14-24. 26; Mk 8, 34-9, 1

17.15 Różaniec.

17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

18.00 1) Za ++ rodziców Jadwigę i Ludwika Kożuszek, dziadków, pokrew. Kożuszek i Magiera, teściów Gilner, ++ z rodziny Plachetka. 2) Za + babcię Helenę Poloczek, pokrew. 3) Za + Zbigniewa Bartkowiak (od rodziny Borszcz).

 

Sobota 22.02.                                                                          Święto Katedry św. Piotra Apostoła (biały)

Czyt.: 1 P 5, 1-4; Mt 16, 13-19

8.00 Sprzątanie kościoła:ul. Daszyńskiego 490-510 (numery parzyste).

18.00 1) Za ++ rodziców Ingę i Oswalda Czypek, Helenę i Henryka Stebel, dziadków, ++ z rodzin Widera i Baluch, dwczc. 2) Za ++ męża Jerzego Faber, rodziców Bertę i Jana Gilner, Marię i Franciszka Faber, rodzeństwo, pokrew. Faber i Gilner. 3) Za ++ ojca Alojzego Galonska, siostrę Urszulę, dziadków, rodziców chrzestnych, kuzyna Grzegorza, dwczc. 4) Za + Teresę Hajok (od Adelajdy). 5) Miesięczna za + Wacława Kucharskiego.

 

Niedziela 23.02.                                                                                            VII Niedziela Zwykła (zielony)

Czyt.: Kpł 19, 1-2. 17-18; 1 Kor 3, 16-23; Mt 5, 38-48

7.35 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

8.00 Za ++ rodziców Alfreda i Jadwigę Chudoba, dziadków Chudoba i Kaczmarczyk, szwagra Manfreda, pokrew.

9.30 1) Za ++ Marię i Franciszka Dylong, siostrę Hildegardę Dziuba, syna Fryderyka Puszer, dziadków, rodziców chrzestnych, pokrew., dwczc. 2) Za ++ Huberta i Edeltraudę Pszczółka (od rodzin Michalik i Danisz). 3) Za ++ Huberta i Edeltraudę Pszczółka (od byłych sąsiadów Tyrtania).

11.00 1) Dziękczynna z ok. 60-tej rocz. ur. Piotra Balcer, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizanta i rodziny. 2) Dziękczynna z ok. 70-tej rocz. ur. Elżbiety Myśliwiec, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantki i rodziny.

14.30 Różaniec.

15.00 Nabożeństwo popołudniowe.

16.00 1) Dziękczynna z ok. 30-tej rocz. ur. Anny Ludwig oraz z ok. 3-ciej rocz. ur. syna Szymona, z prośbą o Boże bł., opiekę MB, zdrowie i dary Ducha Św. dla Solenizantów i rodziny. 2) Dziękczynna z ok. 15-tej rocz. ur. Dominika, z prośbą o Boże bł., zdrowie, opiekę MB i Anioła Stróża oraz dary Ducha Św. dla Solenizanta i rodziny.

Dziękujemy za ofiary złożone w ramach kolekty.

 

W zakrystii można odebrać w prenumeracie Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stołach prasowych.

 

Zapraszamy dziś o godz. 14.30 na różaniec, o godz. 15.00 na nabożeństwo popołudniowe.

 

W środę o godz. 17.00 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci i uczniów szkoły podstawowej. Po Mszy św. katecheza biblijna dla dorosłych w salkach parafialnych, próba do bierzmowania dla klasy VIII w kościele i spotkanie dla rodziców pierwszokomunijnych w krypcie.

 

W czwartek - tłusty czwartek,a więcw naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie nastąpi do porannej Mszy św., a zakończenie ok. godz. 18.00.

Porządek adoracji:

§    7.30 Żywy Różaniec i III Zakon Św. Franciszka

§    8.30 Mniejszość Niemiecka (w języku niemieckim)

§    9.30 ul. Daszyńskiego nr parzyste

§  10.30 ul. Daszyńskiego nr nieparzyste

§  11.30 ul. Lekarska, Marynarska, Traktorzystów, Oficerska i Ceramików

§  12.30 ul. Architektów nr parzyste

§  13.30 ul. Architektów nr nieparzyste

§  14.30 ul. Tokarska

§  15.30 ul. Rybacka, Ekonomistów, Elektryków i Fizyków

§  16.30 ul. Geodetów, Nauczycielska, Piekarska, Prawników i Ciesielska

§  17.30 Wszyscy pozostali, którzy nie mieli okazji do adoracji w ciągu dnia oraz dzieci i młodzież.

 

W piątek o 19.30 w kościele próba generalna do bierzmowania dla klasy VIII i młodzieży z naszego dekanatu.

 

W sobotę o godz. 8.00 sprzątanie kościoła; do pomocy prosimy rodziny z ul. Daszyńskiego 490-510 (numery parzyste).

 

W przyszłą niedzielę gościć będziemy ojca misjonarza pracującego w Kazachstanie, który skieruje do nas słowo i przeprowadzi zbiórkę na misje.

 

W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża numer 9, zelator: Mirosława Kisiel.

 

25 lutego na Mszy św. o godz. 18.00 Biskup Jan Kopiec udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży  dekanatu Gliwice Łabędy w naszym kościele.

 

Sakrament pokuty pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

 

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 7.30-8.00 oraz we wtorek i czwartek od godz. 16.00-17.00.

 

Zachęcamy do zapisywania się do naszej grupy modlitewnej „SMS modlitwa” oraz do składania swoich intencji sms-em. Nr tel. +48 571 350 951. Obecnie w grupie modli się 240 osób.

 

Caritas dyżuruje w pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 17.00-18.00 w domu parafialnym; kontakt w pilnych sprawach u osoby pod nr tel. 504 849 482.

 

Organizowane są wyjazdy:

  • dla dzieci i młodzieży do Łukęcina nad morzem w dniach 02-12.08; koszt 1.400 zł; jeżeli nie będzie wystarczającej liczby chętnych, wyjazd nie odbędzie się;
  • dla seniorów do Soliny w Bieszczadach w dniach 16-24.08; koszt 1.250 zł; proszę o zapisy z podaniem składu w pokoju;
  • pielgrzymka do Sanktuarium MB z Gwadelupe w Meksyku w dniach 30.01-12.02.2021; koszt 9.950 zł + 150 USD;
  • szczegółowe informacje i zapisy na wszystkie wyjazdy do końca lutego u ks. Proboszcza.
Friday the 21st. Parafia Ostropa.